Gimnasztikai labda, ülő labda, fitness labda, fitt ball labda. Sokféle néven emlegetik, lényegében azonban egy és ugyanarról beszélünk. Egy óriási labdáról, amely személy szerint nekem a kedvenc torna eszközöm. Gyakorlatilag minden testhelyzetben találunk variáns, hasznos és kihívásokkal teli gyakorlatokat vele, mely megunhatatlanná teszi.
- 45 cm átmérő: 154 cm alatti testmagasságnál
- 55 cm-es átmérő (egyes forgalmazóknál S méret): 150-160 cm testmagassághoz.
- 65 cm-es átmérő (M méret): 165-180 cm testmagassághoz.
- 75 cm-es átmérő (L méret): 180 cm feletti testmagassághoz.
De meddig is kell fújni a labdát? A számunkra megfelelő labdatelítettséget akkor kapjuk, ha ráülve a combunk enyhén lejt (comb-lábszár által bezárt szög 95-110 fok közötti). Első alkalommal érdemes picit magasabbra fújni, mert kb. 2 hét után engedni fog a keménységéből. Szerencsére a manapság kapható labdák többsége durranásmentes, vagyis egy esetleges sérülés esetén a levegőt csak lassan engedi ki, nem kell tartanunk attól, hogy mint a lufi azonnal kipukkan, ezzel balesetet okozva számunkra. Figyeld a jelzést!: Anti-burst/hasadásmentes/durranásmentes.
Amennyiben a labdát íróasztal mellett szeretnénk alkalmazni, figyeljünk arra, hogy az íróasztal magassága is illeszkedjen a megfelelő ülés kialakításához, vagyis a lábunk beférjen az asztal alá, a könyökeink pedig támaszkodni tudjanak az íróasztalon. Az irodai munkakörnyezet egyéb tényezőiről és annak megfelelő kialakításáról a következő írásban adok bővebb tájékoztatást.